Bülent Günkut...

Kıbrıs  Türk Toplumunda MODA DENİNCE İLK AKLA GELEN Bir Ekol.........

Haziran ayının üçüncü günü, sıcak bir yaz gününde Larnaka’da doğdu. İlk ve Orta Okulu Larnaka Bekirpaşa Ticaret Kolejinde,Liseyi ise Lefkoşa Türk Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi- Endüstri Mühendisliği Bölümü 1977 Mezunu. 1979 -1986 yılları arasında K.T.Sanayi Holding İşletmelerinde Teknik Hizmetler Mühendisi olarak görev yapar.

Yetenekleri doğrultusunda esas uzmanlığı olan sahne sunuculuğu, koreografi ve mankenlk ajansına yönelerek 1980 yılından itibaren başlattığı GÜNKUT Manken ve Fotomodel Ajansı çalışmaları ile radyo ve sahnelerde 'Mankenlik,Sunuculuk ve Yarışmalar-Koreografi' denince ilk akla gelen isim oldu.

Lise Öğretmenliği serüveni 25 yıl boyunca onur ve gururla yaşanır…Haydarpaşa Ticaret Lisesinde Eylül ,1987 yılından itibaren Turizm dersleri öğretmeni olarak Kasım, 2011 yılında emekli olana kadar görev yaptı.

Radyo ve Tv’ lerde kendine özgü sunumu ile canlı yayın kuşaklarında aranan bir isim olarak programlarına devam etmektedir.1994 yılından itibaren Bayrak Fm. de ‘Bir Bayrak Fm Klasiği’ olarak Kıbrıs Türk Radyo programları yaşamında özel yeri olan 'GÜNKUT’LA 5 ÇAYI' radyo programı her Salı ve Perşembe değişmez saatleri olan 17:00- 19:00 arası dinleyicisi ile tüm dünyada dinlenmektedir..

Uluslararası ve Ulusal tüm güzellik yarışmalarında Kurucu Başkan ve Ulusal Delege olarak yer almakta..

Uluslararası Yarışmalarda aranan bir Kıbrıslı Türk Ulusal Delege…Bülent Günkut.. Miss Peace International, Miss Pearl of Europe, Miss Model of the World, Miss Globe, Miss Tourism, Miss Internet www, Miss Peace and Friendship, Miss Asia Pacific, Best Model of the World, Miss Kuzey Kıbrıs, Bay Kuzey Kıbrıs, Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeği, Miss Civilization of the World, Miss Liberty, Miss Capital City of the World, Miss University, Miss Supranation vs…onunla özdeşleşen yarışmalardan birkaçı..

İnsanları, arkadaşlıkları ve dostlukları sevmekte..7 den 77 e herkesle dost ve arkadaş olmakta..

Sınıf ayırımı yapmadan kurduğu dostluklardan kimi zaman zarar görsede !! yine de tipik bir İKİZLER BURCU insanı olduğundan dolayı Önce Dostluk ilkesi ile yaşamakta..Sempatik ve cana yakınlığı ile birçok seveni bulunmakta..

1982 yılında başlayan ve İskele Festivali ile birlikte, Kıbrıs Türk halkına kazandırılan YILIN GENÇ KIZI VE YILIN GENÇ ERKEĞİ Yarışması ile o gün bugündür devam eden yarışmalar yanında 1984 yılından beridir devam eden, MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI, 1995 yılından beridir yaşanan Geleneksel bir yarışma olarak KKTC magazin dünyasına kazandırılan ULUSLARARASI BARIŞ GÜZELİ YARIŞMASI – MISS PEACE INTERNATIONAL ve BAY KUZEY KIBRIS YARIŞMASI ve 2008 yılında başlıyan çok önemli bir Avrupa ulusları yarışması olan MISS PEARL of EUROPE- AVRUPA’NIN İNCİSİ güzellik yarışması da Kıbrıs Türk toplumunda onunla özdeşleşen ve anılan 5 büyük Bir Bülent Günkut Prodüksiyonu olan etkinliklerdendir..

1980 yazından günümüze akan bir sevgi selinin adıdır....GÜNKUT.......Uzun, amaçlı ve de anlamlı yılların bir ekol ismidir.. O, Kıbrıs Türk halkında ve onların sevgisinde her yıl biraz daha yücelen ve aranan.....Yarım asırı aşan sevgi dolu yaşamda dolu dolu yaşanan yıllarla, 'Herşey Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için' tümcesi ile her gün daha da ilerilere taşınan amaçlı ve de anlamlı bir yolcunun yolculuğunun adıdır Bülent GÜNKUT, ve temsil ettiği taşıdığı yarattığı ekolün adı......

1980 yılında kızkardeşi KEZBAN ile birlikte kurulan GÜNKUT MANKENLİK AJANSI onunla birlikte Emine Cambaz, Gülgün Necdet, Hülya Armutçu, İlmiye Tolay, Meryem Kuraner, Deren Çeliker, Mehmet Kasapoğlu, Alper Köroğlu, Hüseyin Necipoğlu gibi ilk mankenlerle etkinlikleri başlar..

Yıllar yılları kovalarken GÜNKUT AJANS artık topluma bir EKOL olarak yerleşmiş ve ulusal veya uluslararası boyutlarda haklı ve gururlu yerini almaya başlamıştır..

MARKA MODELLER GÜNKUT AJANS TARAFINDAN TOPLUMA KAZANDIRILIR….

Yıllar boyunca KKTC moda dünyasında, sosyo-kültürel etkinliklerinde ve tanıtım promosyonlarında ilk akla gelen isim olarak kendine özgü SUNUCU özelliği ve Koreograf-Organizatör yanı ile BÜLENT GÜNKUT 7’den 70’e kadar herkesin ilgi odağı olmaya devamdadır..

Binlerce  etkinlik  ile bugün topluma kazandırdığı yetenekli gençler ve imajlı isimlerle gurur ve övünç kaynağıdır GÜNKUT AJANS ve KKTC Magazin Dünyası..…..

Devlet etkinlikleri, çaylar, tanıtımlar, promosyonlar, resepsiyonlar, genç cumhuriyetimizi yurtdışlarında tanıtım defileleri ve yarışmaları ile yıllar akıp gitmektedir…

BÜLENT GÜNKUT; 16 Ağustos,1981 yılında bekarlığa veda ederek mutluluk alyanslarını takar.. Günkut ailesine katılan İlkokul Öğretmeni Bayan ZEHRA Akay GÜNKUT'un da özverili destek ve anlayışı ile geçen ajans yılları arasında, 1982 yılında MEHMET GÜNKUT, 1988 yılında da AKAY GÜNKUT ailenin desteklerinden iki genç erkek çocuk olarak, yola çıkmışlardır..Dünyaya ilk MERHABA dedikleri andan beri…

1987 ve 1988 yıllarında Uzak Doğu’da düzenlenen ASYA-PASİFİK GÜZELİK YARIŞMASI, 1989 yılında Taiwan -Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması ile devam eden serüvende 1988 yılından beri İstanbul'da düzenlenen BEST MODEL OF THE WORLD, MISS MODEL OF THE WORLD ve MISS GLOBE Güzellik Yarışmaları ile ,İzmit’te AVRUPA GÜZELİ, Pamukkale’de SUN QUEEN, Antalya’da Miss TURİZM GÜZELİ, Miss DREAM GIRL INTERNATIONAL,.. TÜRKOVİZYON ŞARKI YARIŞMASI, Londra’da MISS TURKISH-UK GÜZELLİK YARIŞMASI, İstanbul’da İPEK YOLU MODA FESTİVALİ, Bakü- Azerbaycan Best Model Türki Cumhuriyetleri gibi etkinlikler de başarı zincir halkalarındaki özel yerlerdendir..

Kısacası GÜNKUT AJANS, KKTC halkının artık unutamayacağı,toplumun bu kesimi ile magazin gündemi ile özdeşleşen bir EKOL ismidir..HERŞEY KKTC İÇİN sözüne bağlı kalarak daha güzel adımlar için çalışmalarına devam etmektedir Günkut Ajans........KIBRIS adası genelinde 1980 yılında kurulan ve yaşayan yaşatılan İLK TÜRK MANKEN AJANSIdır ......